Żółty we wnętrzach

lis
2014
24

dodany przez w Kuchnia, Loft, Salon, Styl skandynawski

żółty we wnętrzach

Dla kogo żółty kolor?
Kolor żółty kojarzy nam się ze słońcem, ciepłem i latem. Kolor żółty przywołuje dobre wspomnienia i dodaje pozytywnej energii, wprowadzając w dobry nastrój. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób wybiera ten kolor do swoich wnętrz. Żółty we wnętrzach to modny trend, ale tym razem stawiamy na umiar. Nie malujmy całych ścian na żółto – wręcz przeciwnie. Postawmy na kilka charakterystycznych akcentów w tej barwie – a efekt będzie niesamowity.

Żółty ma wiele twarzy
Zastosowanie tej barwy we wnętrzach może pobudzać do działania, wprowadzać w dobry nastrój albo uspokajać. Wiele zależy od odpowiednio dobranego odcienia. Delikatne i jasne odcienie żółtego rozświetlą pomieszczenie – wprowadzą do wnętrza nastrój wyciszenia i spokoju. Bardziej jaskrawy kolor – kanarkowy czy cytrynowy tym bardziej pobudzi i doda energii. Obecnie swój renesans przeżywa intensywny odcień żółtego.

Z jakimi kolorami łączyć żółty?
Żółty to typowo ciepły kolor. Łączymy go najlepiej z neutralnymi kolorami albo na zasadzie kontrastu. Najmodniejsze zestawienie kolorystyczne to żółty z białym, czarnym albo szarym. Ostatni wnętrzarski trend to wprowadzenie kilku mebli bądź dodatków w kolorze żółtym do białych wnętrz. Żółty ładnie odbija się na tle białych ścian i ożywia pomieszczenie. Dlatego też często wprowadzany jest ten kolor do wnętrz w skandynawskim stylu. W połączeniu z chłodnym szarym – żółty wprowadza do wnętrza równowagę.

Zobacz najmodniejsze aranżacje wnętrz w kolorze żółtym!

żółty we wnętrzach

żółty wnętrza

żółty wnętrza trendy

Źródło: Polyvore

Tags: , , , , , ,

Zostaw komentarz