Zagłówek z palet

sty
2014
18

dodany przez w Sypialnia, Łóżko

Zagłówek z palet

Zagłówek do łóżka to kolejny element wyposażenia naszego domu czy mieszkania, który możemy wykonać ze starych drewnianych palet. Jeśli chcemy zrobić zagłówek z palety musimy to dobrze przemyśleć i zaplanować, zagłówek musi bowiem pasować do naszego łóżka, jego wymiarów, wysokości itd. Planując zagłówek mamy dwie podstawowe drogi, możemy stworzyć zagłówek z całych palet jak na powyższym zdjęciu. Lub stworzyć coś z drewna pochodzącego z palet, jak na niektórych zdjęciach zamieszczonych poniżej. Mamy również kilka możliwości ozdobienia zagłówka z palety tak aby jeszcze lepiej pasował do naszego wnętrza. Kilka sposobów na ozdobienie zagłówka z palet:

– Możesz go obić materiałem, jest to prostsze niż się wydaje, wystarczy pianka tapicerska (do kupienia w odpowiednim sklepie lub na aukcjach internetowych), wybrany przez nas materiał i zszywacz tapicerski (taker), który w marketach budowlanych kupimy już na 20-30 zł.

– Zagłówek możesz oczywiście pomalować, ciekawy efekt może dać stosowanie tak zwanych „przecierek” i innych zabiegów postarzających wygląd. Oczywiście wszystko zależy od wystroju Twojej sypialnie. Możesz także wykonać proste szablony z bristolu (gwiazdki, serduszka czy inne kształty) i ozdobić zagłówek takimi symbolami.

– Możesz ozdobić zagłówek napisem, gotowym lub z własnoręcznie wykonanych liter.

– Ciekawy efekt może dać również surowe drewno pomalowane odpowiedniego koloru bejcą.

Poniżej znajdziecie kilka znalezionych w internecie projektów zagłówków do łóżka wykonanych z palet. Być może będą one inspiracją do stworzenia własnego projektu.

Zagłówek z palety

Zagłówek z palety do pokoju dziecięcego

Zagłówek z drewna z palet

Zagłówek z palety

Tags: , , , , , ,

Zostaw komentarz