W norweskim stylu, czyli renifer i spółka

lis
2014
14

dodany przez w Inne dekoracje, Styl skandynawski

norweski wzór

Norweskie wnętrza często są utożsamiane ze skandynawskim stylem, ale to coś więcej. Norwegia to kraj gdzie zdecydowaną większość powierzchni zajmują lasy, góry i jeziora. I nic w tym zatem dziwnego, że i w norweskich wnętrzach często widać nawiązania do natury i otaczającej przyrody, która niewątpliwie jest bogatym źródłem inspiracji.

Biel i jeszcze raz biel

W Norwegii zima zaczyna się dosyć szybko, są tam nawet regiony gdzie śnieg można zobaczyć przez cały rok. Aby rozświetlić swoje wnętrza podczas długiej zimy Norwegowie często wybierają jasne wnętrza, stawiając na wszechobecną biel zarówno na ścianach jak i na podłogach. Jeśli chodzi o meble, to najczęściej stawiają na biel albo na te w naturalnym kolorze jasnego drewna. Natomiast intensywne kolory spotkamy raczej na elewacjach ich uroczych, drewnianych domów.

Otwarci na świat
Okna im większe tym lepiej. W Norwegii nie spotkamy raczej okien zasłoniętych firankami ani zasłonami. I nie tylko chodzi o większy dostęp światła, ale również o tradycję. Domy buduje się tak, aby były jak najlepiej doświetlone dziennym światłem.

norweski wzór wnętrza

Modny wzór – śnieżki i renifery
Norweskie wzory wszyscy znają – motywy gwiazdek, płatków śniegu, choinek i reniferów poprzeplatane ze sobą w piękne, spójne wzory. To zdecydowanie jeden z ulubionych zimowych wzorów. Zimą także w Polsce chętnie zapraszamy norweskie wzory do naszych wnętrz pod postacią: dzierganych poduszek, wzorów na naczyniach, ciepłych kocy.

koc norweski wzór

Zdjęcia:
yarnjungle.blogspot.com
pinterest.com

Tags: , , , , , , , , , ,

1 komentarz

  1. Pine Square - paletowe meble eventowe

Trackback e pingback

No trackback or pingback available for this article

Zostaw komentarz