Tapeta w skandynawskim stylu

lis
2014
26

dodany przez w Inne dekoracje, Pokój dziecka, Styl skandynawski, Sypialnia

tapeta pokój dziecka

Tapety wracają do łask! Niechciane i zapomniane tapety mają wielki come back w odnowionej formie. Kiedyś pokrywano nimi wszystkie ścian w pomieszczeniu, co mogło przytłaczać – oczywiście w zależności jeszcze od wzoru. Teraz jest inaczej – tapeta ma być dekoracją ściany. Wystarczy więc położyć ją na jednej ścianie lub fragmencie. W zależności od wybranego wzoru może być delikatnym tłem dla mebli albo dominującą we wnętrzu ozdobą. Jak wiele innych wnętrzarskich trendów i ten przywędrował do nas ze Skandynawii. Teraz to tapetą buduje się klimat!

Jak dobrać tapetę do wnętrza?

Obecnie moda jest na tapety wyróżniające się z pośród sąsiadujących gładkich ścian. Najłatwiej wpasować tapetę dobierając ją tak, aby tło tapety było takie same jak kolor ścian. W skandynawskich wnętrzach, gdzie dominuje biel, czerń i szarość – widać tapety w podobnej gamie kolorystycznej – jedynie wzór się wyróżnia. Ostatnim hitem są tapety w geometryczne wzory. Innym trendem skandynawskim jest wzornictwo nawiązujące do natury, stąd też tapety w drzewa i zwierzęce motywy prosto z dalekiej północy.

Gdzie kłaść tapetę?
Najlepiej w takim miejscu, które chcemy wyróżnić, podkreślić. Ścianę w jadalni czy przedpokoju albo tło za łóżkiem w sypialni. Jednak najbardziej modne są ostatnio tapety w pokoju dziecka. Wówczas do tapety dobiera się inne dodatki kolorystyczne w pokoju dziecięcym. A wszystko po to aby stworzyć przytulny minimalizm. Tapeta powinna wpasowywać się w całość – tworząc spójną kompozycję kolorystyczną.

Obetrzyjcie galerię. Mnie najbardziej zauroczyły biało-czarne tapety w gwiazdki i choinki. A Wam co przypadło do gustu?

Więcej tapet w skandynawskim stylu znajdziecie tutaj.

skandynawska tapeta

tapeta dziecięca

tapeta pokój dziecka

tapeta pokój dziecka

tapeta dla dziecka

zdjęcia: Humpty Dumpty Room Decoration

Tags: , , , , , , , , ,

Zostaw komentarz