Stolik z palet

sty
2014
28

dodany przez w Salon, Stolik

Stolik z palet

Stolik z palet stojący przy kanapie to chyba najczęściej wykonywany własnoręcznie mebel. Powodów takiej popularności stolików z palet jest kilka. Po pierwsze własnoręczne wykonanie takiego mebla z palet pozwoli nam zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Po drugie zyskujemy oryginalny i jedyny w swoim rodzaju mebel, który ozdobi nasze wnętrze. A po trzecie taki stolik jest niezwykle prosty do wykonania.

Zależenie od wybranego przez projektu będziemy potrzebować od 1 do 3 palet. Najpierw zastanówmy się nad rozmiarami naszego stolika i ich dopasowaniem do wymiarów pomieszczenia, w którym będzie stał. Może się okazać, że konieczne będzie przycięcie palet i zmniejszenie wymiarów stolika. Dobrze przemyśl jak przeciąć palety aby nadal dobrze wyglądały i zachowały symetryczne rozłożenie elementów. Następnie zastanów się czy chcesz mieć stolik z palet na kółkach czy stojący. Metalowe kółka do przykręcania wkrętami kupisz w markecie budowlanym lub na aukcjach internetowych. Pamiętaj aby kupić kółka z płytką umożliwiającą ich przykręcenie.

Najprostsza wersja stolika z palet to po prostu 2 lub 3 palety jedna na drugiej. Taką konstrukcję możemy dodatkowo zaopatrzyć w nogi lub wspomniane wyżej kółka. Jeśli chcesz nie musisz nawet łączyć palet leżących jedna na drugiej. Ich ciężar powinien trzymać je w miejscu. Ewentualnie możesz je przymocować na rogach klejem do drewna lub wkrętami w niewidocznych miejscach. Stolik taki oczywiście możemy pomalować farbą lub bejcą według własnego uznania tak aby pasował do wystroju naszego pomieszczenia. Wiele osób na wierzch stolika kładzie także szybę. Szybę taką zamówicie u każdego szklarza, pamiętajcie tylko, że powinna ona mieć odpowiednią grubość (szklarz doradzi Wam grubość szyby).

Poniżej znajdziecie kilka projektów stolika z palety, mam nadzieję, że posłużą Wam jako inspiracje do stworzenia własnych projektów. Zdjęcia pochodzą ze strony palletfurnitureplans.com.

Stolik z palety

Biały stolik z palet

Stolik z palet

Stolik z palet z szybą

Źródło zdjęć: palletfurnitureplans.com

Tags: , , , , , ,

Zostaw komentarz