Skąd brać palety?

Drewniane palety, z których można tworzyć piękne i funkcjonalne meble i gadżety znajdziemy w wielu różnych miejscach. Jeśli chcesz spróbować własnoręcznie stworzyć coś z drewnianych palet ale nie dysponujesz żadnymi paletami mamy dla Ciebie kilka pomysłów i porad na to gdzie ich szukać.

1. Popytaj wśród znajomych czy komuś nie zalegają w domu czy na podwórku niepotrzebne palety. Szczególnie sprawdź u znajomych, którzy budują lub niedawno budowali dom. Na budowach często walają się palety.

2. Sprawdź większe firmy w Twojej okolicy, szczególnie firmy transportowe, budowlane itd. Porozmawiaj z pracownikami, a możesz dostać palety za darmo lub za przysłowiowe piwo, czekoladę czy kilka złotych.

3. Porozmawiaj z kurierem, który dostarcza paczki w Twojej okolicy. Od czasu do czasu może on dysponować paletami, z którymi nie ma co zrobić.

4. Popytaj w okolicznych większych sklepach.

5. Jeśli w Twojej okolicy budują się akurat nowe domu porozmawiam z ich właścicielami, których często można spotkać na budowie. Być może mają oni jakieś palety, z którymi nie mają co zrobić i chętnie się ich pozbędą.

6. Jeśli wyczerpałeś wszystkie powyższe możliwości palety możesz również kupić. Poszukaj w swojej okolicy skupu palet lub sprawdź serwisu ogłoszeniowe i aukcyjne. Pamiętaj jednak, że będziesz musiał dysponować odpowiednio dużym samochodem aby przewieźć kilka palet.

Jeśli macie inne pomysły na to skąd brać palety zapraszamy do pozostawienia ich w komentarzach.

Zobacz także: Palety drewniane – informacje techniczne.

Skąd brać palety?

2 komentarze

  1. aga

Trackback e pingback

No trackback or pingback available for this article

Zostaw komentarz