Recykling starych drzwi

sie
2014
25

dodany przez w Ogród, Przedpokój, Salon, Sypialnia, Wieszak

diy wieszak z drzwi

Masz stare drzwi, nie zawahaj się ich użyć. Okazuje się, że przy niewielkim nakładzie pracy można wyczarować cudne i niezwykłe meble. A przy okazji uratujemy drzwi przed wyrzuceniem. Jednym spodobają się bardziej obdrapane drzwi w stylu shabby chic, pomalowane na jaskrawy kolor lub też w kolorze naturalnego drewna. Drzwi wyjęte z framugi wpasują się w rożne style wnętrz od rustykalnych, po loftowe i nowoczesne. Wszystko zależy od naszej kreatywności. Owszem najczęściej spotyka się stare drzwi we wnętrzach vintage, ale wcale tak nie musi być.

Zaczynimy może, skąd wziąć takie drzwi? Najlepiej spróbować przeszukać rodzinne strychy, popytać znajomych, jeśli to nie pomogło to próbujemy na jarmarkach ze starociami lub szukamy w internecie. Co możemy zrobić ze starych drzwi? Pomysłów na przebranżowienie jest wiele począwszy od wieszaków na ciuchy, zagłówki do łóżka, aż po stoły i regały. Zresztą zobaczcie sami i niech poniesie Was wyobraźnia.

Rama na zdjęcia ze starych drzwi
Takiej ramy na rodzinne zdjęcia pozazdroszczą Ci znajomi. Trzeba tylko znaleźć odpowiednio dużą ścianę, aby nam się zmieściły drzwi.

stare drzwi diy
źródło: photogmommie.com

Tablica ze starych drzwi
Idealny pomysł do domowego biura lub do pokoju dziecka.

stare drzwi tablica
źródło: teasleyphotography.com/

Stół z drzwi

stół z drzwi
źródło: dukesandduchesses.com/

Wieszak ze starych drzwi
Pierwszy wieszak zrobiono z drzwi po szafkach kuchennych. Można też kupić surowe, sosnowe drzwi w markecie budowlanym i je samemu postarzyć.

diy wieszak z drzwi
źródło: media.scraphacker.com/

drzwi wieszak wiatrołap
źródło: nazakreciemarzen.blogspot.com

Regał z drzwi

regał z drzwi
źródło: pinterest.com

Pergola z drzwi
Drzwi w ogrodzie? Hmm czemu nie? Świetny i na pewno oryginalny pomysł na pergolę na pnące kwiaty. A pomalowana na intensywny kolor będzie piękną ozdobą ogrodu.

pergola do ogrodu
źródło: mingledelements.com/

Zagłówek ze starych drzwi
Jak widać wystarczy postawić i oprzeć drzwi o ścianę i zagłówek gotowy. Dla bezpieczeństwa można też drzwi przymocować do ściany.

zagłówek ze starych drzwi
źródło: cdn.homedit.com

Tags: , , , ,

Zostaw komentarz