Podłoga do salonu w stylu skandynawskim.

wrz
2016
22

dodany przez w Podłogi

podloga-do-salony-w-stylu-skandynawskim

Minimalizm, wygoda i funkcjonalność to jedne z podstawowych wyznaczników stylu skandynawskiego, który z powodzeniem zawojował Europę. Również trendy eko są jednym z mocnych elementów tego stylu, tak więc meble z palet będą pasować do niego idealnie. Wpływy tego stylu widoczne są najbardziej w wystroju wnętrz i związanych z tym trendami jednak skandynawskie klimaty zawędrowały również do świata mody. Wróćmy jednak do stylu skandynawskiego w naszych domach i mieszkaniach i rzućmy okiem na to jaka podłoga będzie pasowała do wnętrza w takim klimacie.

Kolorem, który w pierwszej kolejności kojarzy się ze stylem skandynawskim, jest oczywiście biel. Dlatego też chcąc stworzyć wnętrze w takim klimacie możemy wybrać bielone deski lub ewentualnie, w tańszej wersji, imitujące deski panele podłogowe w kolorze białym. Ważne żeby deski były bielone matowo, połysk zdecydowanie nie będzie pasował do skandynawskiego wnętrza. Kilka wizualizacji takich podłóg w skandynawskich wnętrzach możecie zobaczyć na http://parkiety24.pl/#!/produkty/skandynawskie

Warto wybrać także deski lub panele z wyraźnym rysunkiem słojów, który będzie idealnie pasował do takiego wystroju. A jeśli z jakichś powodów nie chcecie zdecydować się na podłogę w kolorze białym dobrym wyborem mogą być również deski czy panele w naturalnym kolorze drewna. Kolor drewna będzie również bardzo dobrze komponował się z białymi ścianami i białymi czy jasnymi meblami.

W samej Skandynawii można spotkać też podłogi wykonane z naturalnego kamienia, żywicy epoksydowej czy barwionego betonu jednak w Polsce tego rodzaju rozwiązania są mało popularne chociażby ze względów ekonomicznych czy funkcjonalnych. Podłoga drewniana czy nawet podłoga z paneli laminowanych dodaje wnętrzu dużo więcej przytulności i ciepłego, domowego klimatu.

Podłoga w kolorze naturalnym

Tags: , ,

Zostaw komentarz