Najlepsze fotele biurowe – jaki fotel kupić i na co zwrócić uwagę przy zakupie – ranking

maj
2017
14

dodany przez w Biuro, Krzesła, Poradniki

Jak wybrac fotel biurowy

Mimo, że z palet i z tak zwanego drewna z recyklingu, możemy zrobić mnóstwo przydatnych w domu i funkcjonalnych mebli, to są też takie meble, które powinnyśmy czy wręcz musimy, kupić nowe. Idealnym przykładem takiego mebla, w przypadku którego ogromne znaczenie ma ergonomia i funkcjonalność, jest fotel biurowy. Chyba każdy kto ma prace siedzącą wie jak ważny jest wygodny i odpowiednio dopasowany fotel biurowy. W fotelu takim spędzamy często długie godziny, które mają później wpływ na kondycję naszego kręgosłupa, poziom zmęczenia itd.

Jaki fotel biurowy kupić?

Kupno odpowiedniego fotela do pracy biurowej może być nie lada wyzwaniem. Na rynku dostępne są setki, jeśli nie tysiące, modeli różnych firm, a jeśli to nasz pierwszy tego rodzaju zakup to nie zawsze wiemy na co zwrócić uwagę. Wiadomo że tego rodzaju fotel powinien być dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb, czasem jednak warto rzucić okiem na to co na temat danego produktu czy modelu krzesła myślą inni, którzy już go kupili. Tego rodzaju opinie znajdziecie w kilku dużych serwisach w sieci, na przykład na Opinie.info.pl. Sprawdzenie opinii o danym fotelu zajmie nam zaledwie kilka minut, a może oszczędzić późniejszego rozczarowania.

Przejdźmy jednak do bardziej technicznych szczegółów przy wyborze fotela. Poniżej znajdziecie kilka najistotniejszych punktów, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy takim zakupie:

  • Regulacja – dobry fotel biurowy powinien posiadać możliwie największą regulację. Najważniejsza jest regulacja w pionie, tak abyśmy mogli dopasować fotel do wysokości biurka, przy którym pracujemy i naszego wzrostu. Wskazana jest także regulacja wysokości oparcia oraz kąta jego nachylenia.
  • Siedzisko – fotela biurowego powinno mieć wymiary przynajmniej 40 x 40 cm, a jego przednia krawędź powinna być zaokrąglona.
  • Podstawa – musi zapewniać maksymalną stabilność. Podstawa fotela biurowego powinna mieć co najmniej pięć ramion. Najczęściej spotykamy fotele biurowe na kółkach. Jeśli używasz fotela w domu na drewnianej podłodze warto również pomyśleć o macie ochronnej tak aby z czasem nie zniszczyć drewnianego podłoża.
  • Oparcie – fotela biurowe powinno, w czasie pracy, wspierać szczególnie nasze łopatki i lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Profil oparcia fotela biurowego powinien być więc dopasowany do naszego wzrostu tak aby podtrzymywać te dwa odcinki.
  • Podłokietniki – to ważny element każdego fotela biurowe, szczególnie ważny jeśli dużo piszemy na klawiaturze. Idealnym rozwiązaniem są podłokietniki w pełni regulowane, ze zmianą wysokości i szerokości rozstawienia.

A jeśli nadal masz problem z wyborem odpowiedniego modelu możesz sprawdzić ten niezależny ranking foteli biurowych stworzony na podstawie opinii internautów.

Jak wybrac fotel biurowy

Tags: , , , ,

Zostaw komentarz