Meble z ładowarką telefonów i innych gadżetów – już wkrótce w IKEA

mar
2015
05

dodany przez w Ikea, Salon, Styl skandynawski, Sypialnia

meble z ładowarką Ikea

Meble z ładowarką telefonów i innych gadżetów – już wkrótce w IKEA. Tak to się dzieje – już nie będzie trzeba pamiętać o podłączeniu na noc telefonu, aby go naładować – inteligentne meble zrobią to za nas. W Barcelonie na targach Mobile World Congress 2015 skandynawska marka IKEA zaprezentowała zestaw mebli, które będą wyposażone w bezprzewodową ładowarkę sprzętów. To innowacyjne rozwiązanie ma być też dostępne w restauracjach McDonald’s i kawiarniach Starbucks.

Kolekcja inteligentnych mebli Ikea ma trafić do sklepów w USA i Europie już niedługo, bo 15 kwietnia. Nie wiadomo jeszcze, czy ta data dotyczyć będzie również Polski. W funkcję ładowania ma ją być wyposażone biurka, stoliki i lampy, dzięki którym będzie można podładować tablet albo telefon. Jak mówią przedstawiciele Ikea ceny mebli wyposażonych w taką ładowarką mają być o około 20 euro droższe niż ich odpowiedniki bez tej funkcji. Wiadomo też, że nie wszyscy teraz pojadą do Ikei kupić sobie nowe meble tylko ze względu na to, żeby mogli sobie podładować elektroniczne gadżety. Ikea i o tym pomyślała! W cenie 30 euro będzie można zakupić własną stację dokującą i zamontować ją w meblach.

Zanim jednak zaopatrzycie się w takie meble lub zestawy dokujące sprawdźcie koniecznie, czy będą kompatybilne z Waszymi sprzętami. Ta technologia ma bowiem obsługiwać tylko elektroniczne gadżety oparte na standardach Qi, z większością nowych smartfonów i tabletów nie powinno być więc problemu. Zresztą pewno będzie to można jeszcze na żywo przetestować w sklepach Ikea.

I co myślicie o takich udogodnieniach? Pewno będzie na to wielu chętnych. Oprócz wygodny i funkcjonalności takich mebli dla niektórych ważne będą również względny estetyczne – mniej walających się kabli. A czy w niedalekiej przyszłości ładowarki do telefonów przejdą do lamusa podobnie jak przewodowe myszki do komputera – zobaczymy!

meble Ikea ładowarka

Ikea ineligentne meble

meble Ikea z ładowarką

Tags: , , , , , , , , ,

Zostaw komentarz