Meble z kartonu – połączenie ekologii z oryginalnością

cze
2015
25

dodany przez w Trendy

plyta_karton_gips

Coraz częściej staramy się wykonać w mieszkaniach różne „prace projektowe” we własnym zakresie, nadając poszczególnym przedmiotom „drugie życie” – odnawiając je lub wykorzystując w innych celach. Od kiedy w internecie można znaleźć poradniki i filmy instruktażowe o tematyce DIY (do it yourself), czyli zrób to sam, stało się to proste. Można się z nich dowiedzieć, jak zrobić ramkę na zdjęcie, jak odnowić stary stół, a także jak wykonać meble z kartonu!

Meble z kartonu – ekologiczny design

Jeszcze kilka lat temu nikt z nas nawet nie przypuszczał, że można zrobić i wykorzystywać na co dzień meble z tektury. Przecież na pierwszy rzut oka kojarzą się przede wszystkim z brakiem stabilności. Jak pokazują liczne przykłady takie myślenie jest błędne! Sekret oczywiście tkwi w sposobie wykonania takiego mebla. Jednak przy odrobinie zaangażowania można „wyczarować” stół, krzesło, szafkę czy fotel i tak naprawdę każdy brakujący element umeblowania. Dlaczego warto mieć kartonowy mebel w domu?

Powodów jest mnóstwo, ale najważniejsze z nich to: oryginalność. Ponieważ nie należą one do popularnych mebli na naszym rynku, to z pewności zostaną zauważone przez gości. Dalej, ekologia – temat ekologii i ochrony środowiska bardzo często jest poruszany w mediach. Jeśli jesteśmy EKO, wybierzmy ekologiczne meble! Niewątpliwe plusem są również finanse – koszt wykonania takiego umeblowania jest znacznie niższy niż zakup nowego drewnianego mebla w sklepie. I oczywiście satysfakcja – nieważne, czy ktoś będzie z nas dumy, ważne, że my będziemy dumni ze swojej pracy!

Inna „odsłona kartonu”, jaki możesz mieć w swoim w domu

Nieco popularniejsze, bo dostępne i wykorzystywane od wielu lat do wykończenia mieszkań i innych obiektów, są płyty gipsowo-kartonowe. Płyta karton gips poza tym, że może zostać przez nas wykorzystana w montażu – sufitów powieszanych, zabudowy poddaszy, ściany działowych czy okładzin ściennych – dodatkowo może posłużyć jako materiał do zbudowania półek. Stanowi tym samy alternatywę dla wyżej przedstawionego kartonu. 

Tags: , , ,

Zostaw komentarz