Ławka z palety

sty
2014
12

dodany przez w Sofa, Ławka

Ławka z palet

To bardzo prosty projekt ławki wykonanej z jednej palety. Dodatkowo ta prosta ławka z palety zaopatrzona jest w poręczny schowek na drobiazgi. Do wykonania tej ławki będziemy potrzebowali jedną paletę, jedną deskę długości palety i odpowiedniej szerokości (patrz zdjęcia), cztery identycznej długości kawałki drewna na nogi naszej ławki oraz metalowe kątowniki, mocowania i wkręty (do kupienia w każdym markecie budowlanym). Oprócz tych materiałów do wykonania ławki z palet będą nam również potrzebne narzędzia: piła, śrubokręt lub lepiej wiertarko-wkrętarka, a także papier ścierny lub szlifierka oscylacyjna.

Ławka z palety krok po kroku

1. Paletę przecinamy wzdłuż w sposób widoczny na zdjęciu. Szersza część posłuży jako siedzisko, a węższa jako oparcie ławki.

Ławka z palety krok 1

2. Paletę obracamy i za mocujemy nogi przy pomocy metalowych kątowników od środka i od zewnątrz. Dodatkowo nogi możemy przymocować klejem do drewna aby poprawić stabilizację.

Ławka z palety krok 2

Ławka z palet 3

Ławka z palet krok 4

3. Kolejnym krokiem będzie przymocowanie oparcia ławki. Po raz kolejny w ruch idą metalowe mocowania i wkręty. Oparcie musi być solidnie przymocowane, szczególnie jeśli ławka nie będzie opierała o ścianę. Ławkę mocujemy zarówno od tyłu jak i kątownikami od przodu, jak na poniższych zdjęciach.

Ławka z palet krok 5

Ławka z palet krok 6

4. Ewentualne ubytki lub uszkodzenia drewna przy pomocy szpachelki wypełniamy szpachlą do drewna lub kitem do drewna.

Ławka z palet krok 7

5. Szlifujemy ławkę szlifierką oscylacyjną lub papierem ściernym, a następnie dokładnie usuwamy pył powstały w wyniku szlifowania.

Ławka z palet krok 8

6. Malujemy ławkę na wybrany kolor. Pamiętaj, że jeśli ławka ma stać na dworze trzeba ją również pomalować odpowiednimi środkami chroniącymi i konserwującymi drewno. Malujemy również deskę, która posłuży nam za klapę naszego schowka w oparciu ławki.

Ławka z palet krok 9

10. Przykręcamy zawiasy (do kupienia w marketach budowlanych) do deski, a następnie całość do ławki. Jeśli chcemy możemy zrobić ławkę bez tej klapy, będzie się prezentować równie dobrze.

Ławka z palet krok 10

Ławka z palet krok 11

11. Ławka z palety jest gotowa. Będzie się prezentować jeszcze lepiej po dodaniu kilu poduszek czy miękkich siedzisk.

Ławka z palet krok 12

Tags: , , , , , , , ,

Zostaw komentarz