Jakie wybrać meble do stylu skandynawskiego.

kwi
2017
25

dodany przez w Poradniki, Salon, Styl skandynawski

Komoda w stylu skandynawskim

O stylu skandynawskim pisaliśmy już nie raz, jest on bardzo bliski klimatom, prezentowanym często na naszej stronie, a z meblami z palet wiąże go chociażby podobne podejście do tematu ekologii. Dziś rzucimy okiem na to jakie meble powinniśmy wybrać jeśli chcemy urządzić salon, lub inne pomieszczenie w naszym domu, w stylu skandynawskim.

Cechy stylu skandynawskiego

Śmiało można powiedzieć, że styl skandynawski opiera się na dwóch podstawowych filarach, a są to funkcjonalność i minimalizm. Można do nich dodać jeszcze ekologiczne podejście do tematu wystroju wnętrz, wyrażające się w stosowaniu naturalnych materiałów. Wnętrza w stylu skandynawskim powinny być więc pozbawione wszelkich zbędnych elementów, ozdoby powinny być ograniczone do minimum, a każdy element wystroju powinien spełniać jakąś funkcję. Jeśli chodzi o kolory to dominują oczywiście jasne odcienie – biel i szarość.

Styl skandynawski – meble

Centralnym punktem salonu w stylu skandynawskim jest zwykle duża, nowoczesna kanapa, najczęściej w jasnych kolorach. Pozostałych mebli powinno być stosunkowo mało, najczęściej urządzając pokój w stylu skandynawskim, sięga się po komody, półki na książki czy prosty stolik kawowy. Komody sprawdzą się zresztą nie tylko w salonie ale także w sypialni, przedpokoju czy nawet łazience. Najczęściej sięga się po białe meble, pozbawione zbytecznych rzeźbień czy ozdobnych uchwytów. Idealnie do stylu skandynawskiego będzie pasować na przykład taka prosta komoda jak na zdjęciu poniżej. Taki prosty nowoczesny styl chyba najlepiej sprawdzi się w skandynawskich wnętrzach.

Jeśli chodzi o ustawienie mebli w stylu skandynawskim to są one zwykle rozmieszczone pod ścianami, tak aby nie zagrać pomieszczenia. Unika się również ustawiania kanapy na środku pokoju tak jak w salonach w stylu francuskim. Przestronność i minimalizm są tu bardzo ważne, choć na tą pierwszą nie zawsze pozwoli nam metraż naszych mieszkań.

Komoda w stylu skandynawskim

Tags: , ,

Zostaw komentarz