Jak dobrać meble do salonu?

cze
2015
01

dodany przez w Salon

meble do salonu

Niewątpliwie salon to jedno z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w naszym domu. To miejsce spotkań z rodziną i z przyjaciółmi, to tutaj spędzamy najwięcej czasu. Dlatego też ważną sprawą jest jego aranżacja, abyśmy i my i nasi goście się tam dobrze czuli. Istotną kwestią jest wybór mebli do salonu, które powinny być nie tylko funkcjonalne, dekoracyjne oraz odpowiednio dopasowane do stylu wnętrza.

1. Funkcjonalność
W zależności od miejsca w salonie i naszych potrzeb dobieramy podstawowe wyposażanie. W obecnych czasach stawia się raczej na minimalizm, więc jeśli nie potrzebujecie mieć dużo mebli do przechowywania to raczej nie zabudowujcie całej ściany. W salonie nie powinno jednak zabraknąć szafki rtv, komody albo regału no i wygodnego miejsca do siedzenia, a także stolika kawowego albo ławy. Jeśli układ salonu pozwala to warto zdecydować się na narożnik, który pomieści znacznie więcej osób niż sofa. Przy jego wyborze warto zastanowić się nad tym, czy nie potrzebujemy również dodatkowego miejsca do spania dla gości. W salonie doskonale sprawdzą się także otwarte półki, na których można poukładać książki lub inne dekoracyjne drobiazgi.

2. Kolorystyka mebli
Meble do salonu powinny być dopasowane do kolorystyki ścian. Warto najpierw zastanowić się na jakim efekcie nam zależy. Wiele osób decyduje się na mocne kontrasty, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach. Pamiętajmy jednak o zasadzie, że czasem im mniej tym lepiej. Nie należy przesadzać z ilością i intensywnością kolorów, gdyż szybko się one nudzą i po pewnym czasie mogą drażnić, a szczególnie w salonie, gdzie spędzamy dużo czasu. Wybierając kolor mebli nie zapominajcie, że łatwiej i taniej przemalować ściany niż wymienić meble. Osobom ceniącym klasykę przypadną do gustu ciemne meble. Nie bójmy się również białych mebli, które łatwo łączyć z innymi barwami, a dodatkowo optycznie powiększą pomieszczenie.

Eksperymentujcie, obecnie warto łączyć meble z różnych kolekcji. Z tej samej serii najlepiej wybrać meble, które będą stały obok siebie na tej samej ścianie, ale pozostałe warto spróbować dobrać w podobnym stylu z zupełnie innej serii. Jest to troszkę trudniejsze zadanie, ale efekt może być dużo ciekawszy!

meble do salonu

meble do salonu

meble do salonu

meble do salonu

Fot. meblekalina.pl

Tags: , , , , , ,

Zostaw komentarz