Fenomen jelenia

paź
2014
31

dodany przez w Inne dekoracje, Salon, Sofa, Styl skandynawski

jeleń dekoracje sklep

Jeszcze kilka lat temu poroże jelenia spotykało się najczęściej w domach myśliwskich. Dziś natomiast poroża naturalne, albo zrobione z metalu czy kartonu oznaczają modne wnętrza i wcale nie powiązane z polowaniami. Trzeba przyznać, że jeleń zrobił niebywałą karierę. Dekoracje z głową jelenia towarzyszą nam głównie w salonie. Motyw jelenia występuje jako nadruk na poduszkach, trofeum i grafiki na ścianę. Skąd to nagłe zainteresowanie jeleniem? Trend ten przywędrował do nas ze Skandynawii, gdzie często ich mieszkańcy nawiązują do natury. Pewno jest to jakaś odpowiedź na zimne i nowoczesne formy we wnętrzach.

Oprócz jelenia do naszych salonów zawitały również inne zwierzęta i ptaki. W sklepach z wystrojem wnętrz nie trudno bowiem znaleźć poduszki z wiewiórką albo świecznik w kształcie sowy. Bogactwo przyrody było i będzie niekończącym się źródłem inspiracji.

W moim domu zwierzęce motywy pojawiają się przeważnie jesienną porą, ten okres jakoś najbardziej kojarzy mi się z lasem i naturą. W tym roku zagościły u mnie poduszki z głową sowy, własnoręczne grafiki jelenia oraz duże szyszki. Kilka drobiazgów i leśny klimat zrobiony!

jeleń dekoracja sklep

jeleń dekoracja sklep


poduszka jeż

Tags: , , , , , , ,

Zostaw komentarz