Drewniane drzwi harmonijkowe – gdzie możemy wykorzystać?

gru
2016
29

dodany przez w Drzwi

drzwi-harmonijkowe-2

Często zamiast masywnego skrzydła, które przy otwieraniu blokuje znaczną część korytarza, wybieramy alternatywy dla tradycyjnych drzwi. Wśród nich są systemy przesuwne, ale i harmonijkowe. Czy takie rozwiązania sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach? Gdzie wykorzystać harmonijkowe drzwi drewniane?

Drzwi harmonijkowe – charakterystyka

Taką formę zamykania pomieszczeń możemy zamontować łatwo, szybko i samodzielnie. Osadzone na lekkich zawiasach są bardzo proste w użyciu. Jak sama nazwa wskazuje – drzwi harmonijkowe składają się i rozwijają. Taki rodzaj mechanizmu drzwi zdecydowanie zwiększa zdolności przestrzenne pomieszczeń. Otwierane w jedną czy drugą stronę skrzydło nie zawadza, a co za tym idzie, możemy wykorzystać te obszary, np. do przechowywania lub postawienia rozmaitych mebli. Drzwi harmonijkowe z reguły są bardzo lekkie i wygodne w użyciu, również dla dzieci czy osób starszych. Jak wygląda taki rodzaj zamknięcia? Możesz dowiedzieć się na tej stronie prezentującej drzwi harmonijkowe drewniane.

Drewniane drzwi harmonijkowe – połączenie stylu i funkcjonalności

Wykończone tak, aby przypominały naturalne powierzchnie drewniane, drzwi harmonijkowe mogą doskonale wpisać się nawet w bardzo eleganckie aranżacje. Choć jest to rozwiązanie dość nowoczesne, szczególnie polecane do niewielkich mieszkanek, z łatwością dopasuje się do wnętrz, które mają wyglądem nawiązywać do tradycyjnych trendów wnętrzarskich czy też pomieszczeń, stylizowanych na retro. Jednak drewniane drzwi harmonijkowe mogą być również wykonane tak, aby pasować do stylizacji, po które najchętniej sięga się współcześnie – skandynawskich czy minimalistycznych. Wykonane z PCV i wykończone okleiną we wszelkich wzorach naturalnego drewna, mają tę, znaczną przewagę nad tradycyjnymi skrzydłami drzwiowymi, że zachowują swą lekkość, jednocześnie zachwycając wyglądem. Dodatkowo, ich powierzchnia jest należycie przygotowana na kontakt z parą wodną, co czyni je wyjątkowo dobrze dopasowanymi do łazienek i kuchni.

Gdzie wykorzystać drzwi harmonijkowe?

Takie rozwiązanie może być funkcjonalne, ale i eleganckie, a nade wszystko sprawdza się tam, gdzie mała powierzchnia wnętrza może ograniczać komfort korzystania z poszczególnych pomieszczeń. Drzwi harmonijkowe często będą stanowiły doskonałą alternatywę dla drzwi łazienkowych czy systemu przesuwnego. Możemy zamontować je również w przejściu do spiżarni, garderoby, zaplecza czy schowka. Współczesne modele drewnianych drzwi harmonijkowych mogą doskonale nadawać się do wielu wnętrz – są nawet funkcjonalnie ozdobione w specjalne przeszklenia, dzięki którym zostaje przepuszczone światło. Takie rozwiązanie często stosuje się w lokalach użytkowych i usługowych, ponieważ doskonale spełniają tam swoje funkcje. Często traktowane jako drzwi techniczne, dzisiaj harmonijkowe drzwi drewniane mogą jednak integrować się z starannie przemyślanymi aranżacjami pomieszczeń mieszkalnych. Mogą prowadzić do małego biura czy toalety, a także kuchni lub pralni.

drzwi-harmonijkowe

Tags: , , ,

Zostaw komentarz