Domek z palet cz. 1

sty
2015
20

dodany przez w Kwietnik, Ogród, Pokój dziecka

dom z palet

Podzielę się z Wami pewnym ciekawym projektem, a mianowicie w jaki sposób można wykorzystać zwykłe palety, aby pomagać ludziom? Pewna amerykańska firma Brooklyn-I-Beam wpadła na pomysł, jak można pomóc uchodźcom, którzy stracili swoje domy. Okazuje się, ogromna ilość palet w USA trafia na wysypiska śmieci, jak obliczono prawie 21 milionów palet rocznie. Liczby te zainspirowały firmę do stworzenia projektu domu z palet, który zapewnił by uchodźcom chociaż namiastkę domu. Dom z palet jest na pewno dużo trwalszy niż namioty.

domek z palet

Domek wykonano z 100 palet, jak zmierzono 5 osób zbuduje taki dom w tydzień przy pomocy podstawowych narzędzi. Dach można zabezpieczyć przed deszczem blachą falistą. Wiadomo, że takie rozwiązanie sprawdzi się tylko w cieplejszych krajach, ale to często tam dochodzi do różnych kataklizmów. Aby było taniej na paletach można najpierw przetransportować pomoc humanitarną, jak żywność, odzież itp. I-Beam zbudował prototypy takich domów w Nowym Jorku, w stanie Indiana oraz w Mediolanie.

I co jak Wam podoba się ten pomysł? Ciekawe, czy wejdzie w życie? Sam projekt też jest bardzo ciekawy i estetyczny. W naszym klimacie sprawdzi się jako domek letniskowy lub domek ogrodowy.

dom z palet projekt

dom z palet

dom z palet w środku

Zdjęcia:
tinyhouseliving.com

Tags: , , , , , , , ,

Zostaw komentarz