Dodatki DIY, które sprawdzają się na stole

lis
2015
27

dodany przez w Inne dekoracje

Dekoracje DIY

Ręcznie robiona sztuka użytkowa wchodzi coraz to pełniejszymi krokami na salony. Wielu ludzi zachwyca się wyrobami rękodzielników i chętnie sami podejmują swoje pierwsze kroki w rękodziełach. DIY oznacza zrób to sam, a jak wiadomo samemu można zrobić praktycznie wszystko. Podrzucamy Wam kilka fajnych pomysłów na samodzielnie wykonane dodatki, które będą świetną ozdobą Waszych stołów.

Świeczniki

Ręcznie robione świeczniki od wielu lat znajdują swoje miejsce w prawie każdym domu, są uniwersalną ozdobą stołu, którą praktycznie każdy może wykonać samodzielnie. Najprościej samodzielnie można wykonać świecznik z szerokiej lampki do wina, wsypanych do niej ziarenek kawy i małej świeczuszki. Choć wielu rękodzielników powie, że nie jest to prawdziwe rękodzieło, nie należy się tym zrażać, ponieważ taki świecznik pasuje do każdego stołu i zawsze zachwyca gości. Dodatkowo jego ogromną zaletą jest to, że wszystkie materiały na pewno znajdziemy w domu.

Serwetnik

Kilka lat temu bardzo modną techniką ozdabiania stał się decoupage. Jest to nic innego, jak malowanie kilkoma warstwami farby pudełka, czy innej rzeczy, następnie naklejaniu serwetek i lakierowaniu przedmiotu. Dzięki temu można uzyskać wspaniały efekt postarzanego drewna ozdobionego różnymi wzorami. Ta technika świetnie sprawdza się w ozdabianiu drewnianych serwetników, których nie może zabraknąć na stole. Serwetnik przyozdobiony w kwiaty, na pewno zachwyci gości jeśli w nim znajdą się serwetki z takim samym wzorem. Wykonanie tego przedmiotu jest naprawdę proste i bardzo tanie. Swoją przygodę z decoupage warto zacząć właśnie od samodzielnego wykonania serwetnika.

Wazon

Ręcznie wykonany wazon na pewno będzie zachwycał swoim urokiem, a na stole będzie dopełnieniem całości. Wbrew pozorom wykonanie wazonu wcale nie jest trudne. Dla wielbicieli kamieni i naturalnych minerałów świetnym rozwiązaniem będzie wazon z kamyczków. Wystarczy na tubę po chipsach nakleić drobne kamyczki, a to wszystko pokryć gipsem, zbierając mokrą gąbką jego nadmiar. Tak wykonany wazon świetnie sprawdzi się na stole w ogrodzie, lub stole ustawionym blisko kamiennego kominka. Bardzo szybko i w bardzo prosty sposób można również samodzielnie wykonać wazon z butelek. Nadają się do tego praktycznie wszystkie butelki bez naklejek. Wystarczy je pomalować i gotowe. Można na nich namalować również różne wzory, które będą pasowały do całego wystroju mieszkania. Możesz też kupić gotowe dekoracje na stół – tutaj znajdziesz propozycje.

Malowana ceramika

Od kilku lat ceramika przeżywa swoje nowe życie, a to wszystko za sprawą wracania do prostych wzorów i zamiłowania do rękodzielnictwa. Jak grzyby po deszczu rosną warsztaty, które proponują naukę wytwarzania ceramicznych naczyń. Warto z nich skorzystać i stworzyć własne misy na owoce, talerze, a nawet kubki. To wszystko przyozdobione kolorowymi farbami będzie tworzyło przepiękną rodzinną zastawę stołową, która sama w sobie będzie ozdobą naszego stołu.

Pierwsze kroki w DIY mogą wydawać się trudne, jednak nawet kiedy pierwszy wazon nie wyjdzie, a nasz decoupage nie będzie zachwycał, nie ma się co poddawać, tylko na nowo trzeba próbować. W samodzielnie wykonywanych dodatkach wytrwałość jest najważniejsza, a z każdym kolejną ozdobą, którą wykonamy wzrosną nasze umiejętności.

Tags: , ,

Zostaw komentarz