DIY – tchnij w swoje meble nowego ducha!

gru
2015
28

dodany przez w Poradniki

Odnawianie mebli

Niejednokrotnie zastanawiałeś się skąd tak wielu ludzi bierze designerskie meble. Mieszkania młodych Polaków wyglądają teraz jak aranżacje z ekskluzywnych magazynów wnętrzarskich. Czy aby na pewno ich wszystkich stać na to, by kupować tak drogie rzeczy od znanych projektantów? A może sekret tkwi w czym innym? Tak jest! W ostatnim czasie wielu rodaków zainteresowało się odnawianiem i przerabianiem starych mebli, które, choć zajmuje trochę czasu i wysiłku, nie kosztuje dużo. Jeśli marzą Ci się postarzane meble i unikalne pufy, których nikt nie ma, może czas byś i Ty się tym zainteresował?

Nowa, trwała moda, czy chwilowy trend?

Choć pojawił się stosunkowo niedawno w naszym kraju, bardzo szybko zyskuje coraz większe grupy entuzjastów. Nic dziwnego – po latach kupowania tylko tego co było, lub tego co wszyscy (zaraz po erze sieciowych sklepów meblowych), chcemy unikalności. Co więcej, wielu z nas marzy o tym, by po stresującej pracy w korporacji wrócić do domu i móc się zrelaksować podczas pracy fizycznej, która pozwoli nam zrobić coś samodzielnie. Niezależnie więc czy będą to meble, uszyte ubrania czy przygotowane przez nas przetwory domowe, każde tego typu przedsięwzięcie jest dla zmęczonego pracą umysłową człowieka formą terapii i ogromnym relaksem. Co jeszcze przyczynia się do tego, że moda na DIY (ang. do it yourself – zrób to sam) zostanie z nami na dłużej?

Dlaczego warto samodzielnie odnawiać i robić meble?

Do wzrostu popularności trendu robienia czegoś własnoręczne przyczyniły się bez wątpienia również lansowane w telewizji i Internecie programy rozrywkowe, które pokazują, że czasem naprawdę niewielkim kosztem, przy pomocy kilku przyrządów możemy odmienić wnętrze swojego mieszkania. Skoro to możliwe, czemu nie spróbować? Oczywiście, potrzebna jest nam do tego właściwa wiedza, przygotowanie, podstawowy sprzęt… jednak w dobie Internetu chyba nic nie stoi nam na przeszkodzie, by szybko nadrobić zaległości. Co więcej, jesteśmy w znacznie bardziej komfortowej sytuacji, ponieważ niejednokrotnie w naszej okolicy (zarówno w dużych, jak i małych miasteczkach) wciąż znajdują się pracownie stolarskie, które chętnie pomogą w odnawianiu upatrzonego mebla. Jeśli więc masz jakiekolwiek wątpliwości, udaj się do fachowca – na pewno Ci pomoże!

Co można zrobić samemu?

Jak pokazują liczne przykłady zgromadzone w Internecie i mieszkaniach Twoich znajomych, możesz zrobić i odnowić właściwie wszystko. Od zawsze podobała Ci się komoda po babci, ale kolor drewna przyprawiał Cię o dreszcze? Nic nie stoi na przeszkodzie zeszlifować stary lakier, by następnie zabejcować i zabezpieczyć drewno na nowo. To prosty i tani sposób na tchnięcie nowego ducha w stare meble, które są przecież solidnymi konstrukcjami, szkoda byłoby się ich pozbywać. Podobnie możesz zrobić z szafą, szafką, stolikiem, skrzynią, biurkiem i czym Ci się żywnie podoba. Dobierz odpowiednie materiały i zabezpiecz się w stosowną ilość czasu. Ostrzegamy – to wciąga!

Chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź na Atlas Fachowca!

Tags: , , , ,

Zostaw komentarz