DIY ściana z cegły

sie
2014
26

dodany przez w Kuchnia, Salon, Sypialnia

biała ściana z cegły

Ceglane ściany jeśli mamy taką możliwość to z radością je odsłaniamy. Zachwyca nas ich surowa uroda. Można odsłonić całą ścianę lub też jej fragment. Na takiej ceglanej ścianie pięknie będą prezentowały się plakaty, obrazy i fotografie w białych ramach.

Jak niedrogo zrobić własną ścianę z cegły?

Jeśli mieszkamy w nowym bloku lub domu i nie mamy opcji odsłonienia starej, ceglanej ściany, a marzymy o takiej? Na szczęście są na to sposoby. Najtańszą opcją jest zakup imitacji cegły z gipsu. W marketach budowlanych można już gipsowe dekory dostać od 60 zł/m2. Płytki gipsowe przyklejamy do ściany na klej do płytek lub klej do cegły klinkierowej (ta opcja jest droższa). Ważne jest aby zachować odpowiednie odstępy między płytkami, aby jak najbardziej przypominały naturalną ścianę z cegły. Na koniec fugujemy cementową fugą do płytek. Taką ścianę z gipsowych płytek można również bez problemu pomalować zwykła farbą do ścian. Fajny i modny efekt uzyskamy malując płytki na biało.

Drugim sposobem jest zakup płytek elewacyjnych z cegły klinkierowej ręcznie formowanej. Uzyskamy wtedy naturalny efekt starej ceglanej ściany. Do przyklejania ceglanych płytek używamy tylko specjalnych zapraw do klinkieru, aby nie przebarwić cegły. Jest to droższa opcja.

ściana z cegły jak zrobić
źródło: forumurator.pl

diy ściana z cgły

źródło: deccoria.pl

A poniżej kilka pomysłów na ściany z cegły w kuchni i sypialni. Jedna ściana, a potrafi zrobić niesamowity efekt i w łatwy sposób uatrakcyjnić pomieszczenie.

ściana z cegły w kuchni

źródło: cleo-inspire.blogspot.com

ściana z cegły sypialnia

źródło: lovingit.pl

ściana z cegły salon

źródło: lovingit.pl

Tags: , , ,

Zostaw komentarz