Co na ścianę? Tapety w skandynawskim stylu.

maj
2015
13

dodany przez w Inne dekoracje, Przedpokój, Salon, Styl skandynawski, Trendy

tapety w skandynawskim stylu

Niegdyś tapety można było spotkać w prawie każdym mieszkaniu. Najczęściej pokrywane nimi były wszystkie ściany w pomieszczeniu. Od pewnego czasu moda na tapety wróciła. Tapety pojawiają się we wnętrzach w znacznie odmienionej formie i nie chodzi tutaj tylko o nowoczesne wzornictwo, ale także o sposób jej prezentacji. Tapetę nakłada się najczęściej na jedną ścianę lub jakiś jej fragment, ma być swoistą dekoracją w pomieszczeniu. Silnym akcentem, który wyróżnia się na tle innych gładkich ścian. Oczywiście wzór i kolory tapety powinny być odpowiednio dobrane do całości pomieszczenia, aby stworzyć spójną całość.

Ostatnio wnętrza w stylu skandynawskim podbiły tapety w geometryczne wzory najczęściej jest to połączenie dwóch kontrastujących kolorów: bieli z czernią, bieli z szarością. Nie brakuje również nawiązań do natury, czyli w modzie są szczególnie motywy z drzewami i roślinami.

Ciekawą ofertę tapet posiada niemiecka marka Rasch. Ta rodzinna firma, która już od ponad 150 lat produkują unikalne, artystyczne tapety. Co roku wypuszczają kilka nowych kolekcji zgodnych z najnowszymi, wnętrzarskimi trendami.

W galerii znajdziecie tapety, które świetnie wpasują się do wnętrz skandynawskich i loftowych, których jestem miłośniczką. Tapety pochodzą z najnowszych kolekcji: Easy passion 2015, Sensual 2015, Factory II, Metal Spirit 2016. Więcej tapet marki Rasch zobaczycie tutaj: http://tapetyswiata.pl/category/rasch

Fot.
demiteria.blogspot.com

Tags: , , , , , , , ,

Zostaw komentarz