Ceglana ściana jako sposób na ciekawe wnętrze

sty
2015
28

dodany przez w Inne dekoracje, Loft, Styl skandynawski

ściana z cegły kuchnia

Ściana z cegły to rozwiązanie, które wpasuje się do prawie każdego wnętrza. To dekoracja sama w sobie oraz ciekawa alternatywa dla tapety. Kiedyś ceglane ściany kojarzyły się wyłącznie z wnętrzami w stylu rustykalnym, obecnie jednak świetnie zadomowiły się w nowoczesnych i industrialnych wnętrzach, a cegły pomalowane na biało upodobały sobie szczególnie wnętrza w stylu skandynawskim.

Nie musisz posiadać lokalu w starej kamienicy, obecnie ceglaną ścianę można zrobić w każdym domu i mieszkaniu. W marketach dostępne są płytki gipsowe w kształcie cegieł o różnych fakturach i kolorach. Jeśli jednak chcesz osiągnąć bardziej naturalny efekt – wybierz płytki z cegły klinkierowej ręcznie formowanej.

ściana z cegły sypialnia

Ceglana ściana do jakich pomieszczeń?

Cegłę można położyć na całej ścianie albo na jej fragmencie. Ceglana ściana przykuwa uwagę, a w szczególności ta w naturalnych odcieniach czerwieni. To mocny akcent. Najczęściej wybierana jest do salonów, ale ostatnio cieszy się coraz większą popularnością również w kuchniach i łazienkach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić ceglaną ścianę w sypialni lub pokoju dziecka, ale wówczas lepiej ją pomalować farbą – nie będzie taka chropowata w dotyku. Więcej aranżacji wnętrz znajdziesz na intellio.pl.

cegła w sypialni

Z czym łączyć cegłę?
Barwę naturalnej, surowej cegły najlepiej podkreśli biel, czerń a także odcienie szarości i beży. Dla uzyskania ciekawych efektów aranżacyjnych, połącz cegłę z gładkimi powierzchniami jak szkło, metal lub drewno. Dopełnieniem ceglanej ściany będzie punktowe oświetlenie, które jeszcze bardziej wydobędzie urok cegły. Na ceglanej ścianie będą dobrze prezentowały się obrazy lub fotografie w ozdobnych ramach.

ceglana ściana łazienka

Zdjęcia:
uhomeal.com

Tags: , , , , , , ,

Zostaw komentarz